Koło Naukowe
Bankowości

Vademecum
Bankowca

Galerie

Strefa dla Członków Koła


Podsumowanie działalności KNB - 29/06/2015

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem działalności Koła Naukowego Bankowości w roku akademickim 2014/2015:


Październik:

Nowy rok akademicki rozpoczęliśmy od prac organizacyjnych związanych z naszym Kołem- wyboru nowego zarządu, ustalenia planu działań na kolejny rok, podziału zadań pomiędzy członków Koła oraz sporządzenia harmonogramu prac Studenckiej Poradni Finansowej.

Listopad:

12 listopada odbyło się premierowe w nowym roku akademickim spotkanie w ramach Finansów Bez Krawata, które poprowadziła Pani Agnieszka Kaim- trener i coach biznesu. W szkoleniu pt.Jak skutecznie poukładać swoje finanse w czasie studiów?”  uczestniczyło ok. 35 studentów.

Grudzień:

18 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w ramach Finansów Bez Krawata Pana Bartosza Łuczywo- pracownika Narodowego Banku Polskiego, który przeprowadził prelekcję pt.Rozpoznawanie autentyczności znaków pieniężnych”.  To spotkanie podobnie jak poprzednie cieszyło się dużą frekwencją i zgromadziło około 30 gości.

Styczeń:

W dniach 10-11 stycznia nasze Koło było współorganizatorem warsztatówJak zostać analitykiem finansowym”, które poprowadził przedstawiciel firmy Soleadea.com- pan Jacek Wiatr. Wydarzenie zorganizowaliśmy przy współudziale dwóch innych kół: KN Finanse Menedżerskie oraz KN Quantum. W każdym z czterech modułów wzięło udział około 70 osób. Treść warsztatów ukierunkowana była pod kątem egzaminu CFA: level 1st i przeprowadzona według następujących obszarów tematycznych: Quantitative Methods, Portfolio Management,  Corporate Finance, Derivative Investments.

16 stycznia odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Akademii BNP Paribas Bank Polska oraz Koła Naukowego Bankowości. Dotyczyło ono obszaru procesów rekrutacyjnych, analizy dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

19 stycznia odbyło się kolejne szkolenie w ramach cyklu Finanse Bez Krawata. Spotkanie Makler papierów wartościowych, czyli… kto? poprowadził Pan Piotr Bodzak. Motywem przewodnim szkolenia był egzamin na maklera.

Luty:

27 lutego odbyło się drugie szkolenie w ramach Akademii BNP Paribas Bank Polska oraz Koła Naukowego Bankowości. Tym razem tematyka szkolenia dotyczyła szeroko rozumianej sprzedaży, rozpoznawania potrzeb klienta oraz jakości w rozumieniu efektywnego zarządzania sobą i otoczeniem.

Marzec:

17 marca w naszym Kole upłynął pod znakiem giełd, inwestowania oraz zarządzania ryzykiem. O godzinie 11:30 rozpoczęło się szkolenie przygotowane przez nas w ramach cyklu „Finanse Bez Krawata”. Spotkanie „Ryzyko w inwestycjach” poprowadził pan Michał Dzierżęga- założyciel i członek zarządu Global BD Trading, trader i trener amerykańskich rynków giełdowych.

Kolejnym wydarzeniem w tym dniu było spotkanie autorskie z panem Tomaszem Pruskiem- polskim dziennikarzem i publicystą ekonomicznym, autorem beletrystycznej książki „K.I.S.S.”, będącej obrazem środowiska giełdowego w Warszawie i na Wall Street w czasie kryzysu finansowego przypieczętowanego upadkiem legendarnego banku Lehman Brothers w 2008 r.

26 marca odbyły się warsztaty „Pomarańczowy MeetING”, poprowadzone przez specjalistów z ING Banku Śląskiego. Tematyka szkoleń skupiła się wokół czterech obszarów: Skąd się biorą karty? Oraz płatności przyszłości, Procedura oceny zdolności kredytowej- analiza finansowa od kuchni, Początkujący przedsiębiorca- start w przyszłość oraz Wycena Funduszy Inwestycyjnych. Spotkania zgromadziły liczne grono studentów.

31 marca w Studenckiej Poradni Finansowej miała miejsce Akcja Szybki Pit- kontynuacja projektu z ubiegłego roku. Pracownicy I i II Urzędu Skarbowego w Katowicach służyli swoją wiedzą i pomocą przy rozliczaniu podatku dochodowego za rok 2014.

Kwiecień:

14 oraz 15 kwietnia w Studenckiej Poradni Finansowej zostało zorganizowane specjalne stanowisko Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, na którym można było założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, który zawiera informacje m.in. o przepisanych lekach, udzielonych poradach i kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie naszego leczenia. Łącznie w tym dniu odwiedziło nas około 150 osób.

17 kwietnia odbyło się trzecie szkolenie w ramach Akademii BNP Paribas Bank Polska oraz Koła Naukowego Bankowości. Tym razem tematyka spotkania dotyczyła profilu klienta oraz produktów dedykowanych przez bank dla klientów korporacyjnych.

Maj:

29 maja studenci uczestniczyli w czwartym- ostatnim szkoleniu proponowanym przez Bank BNP Paribas Bank Polska. Jego tematem były Metody zarządzania ryzykiem oraz sposoby jego ograniczania”. Spotkanie miało najbardziej praktyczny charakter.


Dziękujemy za liczne uczestnictwo w organizowanych przez nas szkoleniach, za zainteresowanie i wsparcie! Zapraszamy na kolejne projekty już w nowym roku akademickim!
Oferta pracy- Capgemini - 25/06/2015

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy przygotowaną przez firmę Capgemini- poszukiwani studenci ze znajomością języków obcych do pracy w Katowicach, Krakowie i Opolu!
Studencki Projekt Roku- Konkurs PZU - 13/06/2015
Trwa konkurs na najlepszy studencki projekt roku. Jest to cykliczne wydarzenie, organizowane od kilku lat przez PZU.

W tym roku w konkursie wystartowała Studencka Poradnia Finansowa- flagowe przedsięwzięcie naszego Koła!Poradnię tworzą studenci, działający przy merytorycznym wsparciu pracowników Katedry Bankowości i Rynków Finansowych. To tutaj adepci nauk ekonomicznych i finansowych mogą wykorzystać swoją wiedzę i pomagać w  rozwiązywaniu złożonych problemów prawno-finansowych, zdobywając zarazem cenne doświadczenia w pracy z klientami.


Zwracamy się z prośbą do Państwa o oddanie głosu na nasz projekt pod poniższym linkiem:

Głosuj na Studencką Poradnię Finansową


Aby głos był ważny należy również polubić profil grupy PZU :

PZU Kariera


Serdecznie dziękujemy za pomoc i wszystkie oddane głosy! Zwycięstwo zaowocuje wieloma projektami skierowanymi do Studentów UE w Katowicach i nie tylko!
Konferencja rozwojowa- Level UP- Nowy wymiar porozumienia - 27/04/2015
12 maja, dla ponad 300 młodych ludzi zgromadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się największa, studencka konferencja rozwojowa w Katowicach: "Level-UP, nowy wymiar porozumienia!"


Gościem specjalnym konferencji będzie człowiek, który samotnie zwiedził 111 krajów. W Singapurze budował krematoria, a w swoje 50 urodziny spotkał się z Dalajlamą oraz jako pierwszy Polak na rowerze wjechał do Murmańska! - Mieczysław Bieniek - górnik ze Śląska.

Wystąpi także Krzysztof Sarnecki- zawodowy negocjator z ponad 20 letnim doświadczeniem zdobytym w Stanach Zjednoczonych. Konsultant i trener biznesu przekaże konkretne mechanizmy komunikacyjne, jako umiejętności na drodze do osobistej efektywności i sukcesu zawodowego.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Więcej szczegółów oraz informacje o zapisach dostępne pod linkiem: Wydarzenie

Oferta praktyk- Spokey sp. z o.o. - 23/04/2015Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
pr
aktyk przygotowaną przez firmę
Spokey sp.
z o.o.

PRAKTYKANT DS. E-COMMERCE W DZIALE MARKETINGU


GŁÓWNE ZADANIA:

 • Współpraca przy tworzeniu i wdrażaniu sklepu online
 • Współtworzenie nowej marki
 • Obsługa ruchu na nowej witrynie
 • Tworzenie i uzupełnianie treści na witrynie
 • Współpraca przy przeprowadzaniu kampanii reklamowych
 • Prace administracyjno-biurowe

NASZE OCZEKIWANIA:

 • Student kierunku związanego z marketingiem, analizą danych
 • „Wyczucie” marketingu i handlu w sieci
 • Mile widziane doświadczenie w dziale marketingu lub/i sprzedaży
 • Dobra znajomość pakietu MS Office
 • Mile widziana znajomość języka angielskiego
 • Bardzo dobra organizacja pracy
 • Rzetelność i odpowiedzialność
 • Umiejętność pracy w zespole

OFERUJEMY:

 • Bezpłatną praktykę (3 miesiące) umożliwiającą zdobycie doświadczenia zawodowego w stabilnej firmie
 • Elastyczne godziny pracy (w godz. 8.00 – 17.00)
 • Miłą i przyjazną atmosferę pracy
 • Możliwość zatrudnienia po sprawdzeniu się na stanowisku


Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji: Praktyki

Program Menedżerski w firmie Żywiec Zdrój - 18/04/2015

Masz pragnienie rozwoju, a nowe wyzwania to Twój Żywioł?
Jesteś studentem ostatniego roku studiów magisterskich lub absolwentem kierunków technicznych lub ekonomicznych i właśnie szukasz możliwości rozwoju?

Aplikuj do Programu Menedżerskiego w firmie Żywiec Zdrój i zostań Żywiołowym Menedżerem!

Program Menedżerski to intensywny, 18- miesięczny rozwój w jednym z najbardziej złożonych i kompleksowych działów firmy Żywiec Zdrój- Obszarze Operacji i działów blisko współpracujących.


Nie zwlekaj- sprawdź, kogo szukamy, poznaj innych Żywiołowych Menedżerów i aplikuj do Programu poprzez stronę:

www.zywiolowymanager.plProgram stażowy w UBS - 15/04/2015


Zapraszamy do zapoznania się z programem stażowym "Rozwijaj się z nami" w firmie UBS.

Program Stażowy w UBS daje szansę zobaczenia jak działa jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Pracując z nami nie będziesz tylko obserwatorem, ale przez codzienną pracę z ekspertami nabierzesz prawdziwego doświadczenia. Co więcej, ponad 80% stażystów kontynuuje pracę w UBS.

Obecnie szukamy stażystów do różnych działów: Finance, Securities, HR Delivery, Legal, Complianace and Risk, IT, Data Services, Project Management, Operations.

Chcesz do nas dołączyć?
Podstawowym kryterium rekrutacyjnym jest płynna znajomość języka angielskiego oraz chęć do rozwoju w instytucji finansowej. Szukamy osób zmotywowanych, z mocnymi umiejętnościami analitycznymi, które chętnie podejmują wyzwania, z łatwością adaptują się do nowych sytuacji i potrafią działać pod presją czasu.

Oferujemy:
• Płatny staż, który rozpoczniesz dwudniowym szkoleniem wprowadzającym
• Zdobycie realnego doświadczenia wraz z atrakcyjnym pakietem szkoleniowym
• Koordynatora programu z działu HR oraz mentora z Twojego zespołu, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania
• Perspektywę stałego zatrudnienia – najlepszym stażystom w pierwszej kolejności proponujemy udział w rekrutacji na dostępne oferty pracy
• Staż trwający od 3 do 6 miesięcy z możliwością przedłużenia

Brzmi interesująco? Aplikuj!

Wszystkie oferty staży w ramach Programu Stażowego znajdziesz na www.ubs.com/polandcareers

Możesz aplikować na staż bezpośrednio do interesującego Cię zespołu lub na pozycję "Internship Program in UBS" – wtedy rekruter pomoże ci trafić do odpowiedniego departamentu.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następne >>