Koło Naukowe
Bankowości

Vademecum
Bankowca

Galerie

Strefa dla Członków Koła


Warsztaty menedżerskie- Żywiec Zdrój - 14/04/2015

Jesteś studentem IV-V roku studiów technicznych lub ekonomicznych?
Chciałbyś sprawdzić się w roli menedżera i wziąć udział w symulacji procesu produkcji wody Żywiec Zdrój?

Idź na żywioł, zapisz się na warsztat organizowany przez firmę Żywiec Zdrój i poznaj dynamiczną rzeczywistość produkcyjną. Dowiedz się więcej o sposobach zarządzania procesami biznesowymi i sprawdź swoje umiejętności, biorąc udział w zadaniach przygotowanych przez Menedżerów firmy.


Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia br. w Katowicach.

Nie zwlekaj - zapisz się na warsztat na stronie:


www.zywiolowymanager.pl w zakładce Spotkaj się z nami.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Mobilny Punkt ZIP - 08/04/2015W dniach 14-15 kwietnia, w godzinach 10:00 – 14:00 w Studenckiej Poradni Finansowej zorganizowane zostanie specjalne stanowisko Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, na którym będzie można założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Aby założyć konto wystarczy w wyżej wymienionym terminie pojawić się osobiście w Studenckiej Poradni Finansowej z ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Zintegrowany Informator Pacjenta zawiera informacje m.in. o przepisanych lekach, udzielonych poradach i kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie naszego leczenia. Dzięki temu systemowi można śledzić online wyżej wymienione informacje. W systemie są dostępne informacje od 2008 r.

Więcej informacji w wydarzeniu: Wydarzenie

Serdecznie zapraszamy!
Podsumowanie Akcji Szybki PIT - 02/04/2015

Serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie naszym projektem przygotowanym we współpracy z pracownikami Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach.

31 marca 2015r w godz. 9:00-14:00 w progach Studenckiej Poradni Finansowej odwiedziło nas łącznie około 20 osób, którym pracownicy US pomogli w złożeniu zeznania podatkowego za rok 2014 drogą elektroniczną.Już wkrótce zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez nasze Koło.


Jednocześnie życzymy Państwu Wesołych, spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w miłym, rodzinnym gronie!
Akcja SZYBKI PIT - 30/03/2015
Już jutro- 31 marca 2015r. w godzinach 9:00-14:00 pracownicy Pierwszego i Drugiego Urzędu Skarbowego w Katowicach udzielać będą darmowej pomocy w składaniu zeznania podatkowego za rok 2014.


WAŻNE!!!

Do złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną należy przygotować następujące dane:

• PESEL,
• NIP (dot. podatników prowadzących działalność gospodarczą lub będących zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),
• informację otrzymaną od płatnika (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT40A/11A) lub wypełniony formularz zeznania.
Osoby, które posiadają więcej niż jedną informację od pracodawcy prosimy o zsumowanie kwot znajdujących się w poszczególnych rubrykach (tj. przychodów, kosztów, zaliczek pobranych na podatek, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne),
kwoty przysługujących ulg i odliczeń
kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2013 r.
dowód osobistyZapraszamy do Studenckiej Poradni Finansowej (parter budynku D Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach)!
Pomarańczowy MeetING - 27/03/2015Serdecznie dziękujemy za liczne i aktywne uczestnictwo we wczorajszych warsztatach „Pomarańczowy MeetING”.
Wszystkie cztery moduły zgromadziły blisko 200 osób.


Warsztaty przebiegały według następującego harmonogramu:

Skąd się biorą karty? Oraz płatności przyszłości.
Na spotkaniu dowiedzieliśmy się m.in. jakie rodzaje kart oferują banki, gdzie i w jaki sposób są one personalizowane oraz jakie usługi z zakresu bankowości mobilnej oferują dla swoich klientów banki.

Procedura oceny zdolności kredytowej-analiza finansowa od kuchni.
W czasie spotkania zapoznaliśmy się z pojęciem zdolności kredytowej oraz wskaźnikami, poprzez które jest badana. Dowiedzieliśmy się także jaki wpływ na wewnętrzne regulacje banku w tym zakresie mają rekomendacje wydawane przez KNF.

Początkujący przedsiębiorca- start w przyszłość.
Nasze prelegentki pokazały nam jakie dokumenty trzeba złożyć, aby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, jak korzystać z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz jakie rodzaje dofinansowań możemy pozyskać w ramach programów Unii Europejskiej.

Wycena funduszy inwestycyjnych.
W czasie ostatniego modułu dowiedzieliśmy się czym są fundusze inwestycyjne oraz jak się dzielą, jakie są ramy prawne ich funkcjonowania, na czym polega nabycie i umorzenie jednostek oraz jakimi metodami fundusze są wyceniane.
Na spotkaniach nie zabrakło licznych pytań, zadań przygotowanych przez specjalistów ING Banku Śląskiego oraz nagród i niespodzianek dla uczestników warsztatów.

Relacja ze szkoleń - 18/03/2015

Wczorajszy dzień w naszym Kole upłynął pod znakiem giełd, inwestowania oraz zarządzania ryzykiem.


O godzinie 11:30 rozpoczęło się szkolenie przygotowane przez nas w ramach cyklu „Finanse Bez Krawata”. Spotkanie poprowadził pan Michał Dzierżęga- założyciel i członek zarządu Global BD Trading, trader i trener amerykańskich rynków giełdowych.

Nasz prelegent przedstawił i scharakteryzował największe giełdy papierów wartościowych na świecie, opisał jak wygląda dzień profesjonalnego tradera oraz jakie różnice występują pomiędzy polską GPW a giełdami światowymi. Zdradził także, jakie cechy należy posiadać, aby móc osiągać największe sukcesy w inwestowaniu na giełdzie.Kolejnym wydarzeniem w tym dniu było spotkanie autorskie z panem Tomaszem Pruskiem- polskim dziennikarzem i publicystą ekonomicznym, autorem beletrystycznej książki „K.I.S.S.”, będącej obrazem środowiska giełdowego w Warszawie i na Wall Street w czasie kryzysu finansowego przypieczętowanego upadkiem legendarnego banku Lehman Brothers w 2008 r.

Pan Tomasz podzielił się z nami swoim doświadczeniami i przeżyciami zdobytymi w czasie przeszło 20 lat spędzonych na rynku kapitałowym. Chętnie udzielał także odpowiedzi na pytania od uczestników spotkania.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne i aktywne uczestnictwo w przygotowanych przez nas wydarzeniach!

Oferta pracy! - 19/02/2015


Interesujesz się tematyką giełdową? Posiadasz umiejętność analitycznego myślenia oraz zdolność do pracy pod presją czasu? Chcesz sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce?
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pracy przygotowaną przez firmę Global BD Trading.

Firma zapewnia możliwość zdobycia cennego doświadczenia, uczestniczenia w ciekawych szkoleniach oraz pracę z doświadczonym zespołem Traderów.

Więcej szczegółów dostępnych pod linkiem:
Oferty pracy


<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następne >>