Koło Naukowe
Bankowości

Vademecum
Bankowca

Galerie

Strefa dla Członków Koła


Nabór studentów- KNB oraz Studencka Poradnia Finansowa - 18/02/2015
Koło Naukowe Bankowości i Studencka Poradnia Finansowa ogłaszają nabór studentów chcących połączyć naukę z jej praktycznym zastosowaniem!

Działalność w Poradni umożliwia skonfrontowanie nabytej wiedzy z realnymi problemami, z którymi przychodzą do nas klienci. 


Każda porada konsultowana jest najpierw z pracownikami naukowymi naszej Uczelni, co determinuje jej fachowy charakter i eliminuje ryzyko pomyłki. Aktywność ta owocuje zdobyciem wyróżniającego się doświadczenia, co poświadcza wpis do suplementu dyplomu. Grafik ustalany jest zgodnie z możliwościami chętnych.

Spotkania Koła to często spotkania o charakterze szkoleniowym, które prowadzone są przez praktyków z branży bankowej i finansowej.

Osoby chętne do wstąpienia do Koła Naukowego Bankowości i/lub Studenckiej Poradni Finansowej prosimy o kontakt mailowy. Skontaktujemy się ze wszystkimi chętnymi.


Serdecznie zapraszamy!
Napisz, przyjdź i przekonaj się!


Kontakt: projektyknb@gmail.com

INDEX the Investment Challenge- KONKURS - 17/02/2015


Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie giełdowym INDEX the Investment Challenge. Projekt skierowany jest do studentów z całej Polski i ma na celu promowanie tematyki giełdowej oraz aktywnego sposobu lokowania środków.
Uczestnicy konkursu mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdobycia doświadczenia, ale także atrakcyjnych nagród.

Zmagania w INDEX the Investment Challenge potrwają 4 tygodnie, a najlepsi gracze zostaną zaproszeni na uroczystą galę finałową, która odbędzie się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie odbiorą zdobyte nagrody.


Aktualne informacje na temat konkursu możecie znaleźć na stronie:

INDEX the Investment Challenge
Webinarium nt. "Fakty i mity na temat wybranych narzędzi analizy technicznej" - 21/01/2015


W najbliższy czwartek (22.01), o godz 17.00 odbędzie się webinarium prowadzone przez analityka technicznego DM PKO BP Pawła Małmygę nt. „Fakty i mity na temat wybranych narzędzi analizy technicznej” .

Chętne osoby zapraszamy do rejestracji pod poniższym linkiem:

Webinarium


W trakcie trwania webinarium dowiedzą się Państwo m.in. że obiegowe opinie na temat narzędzi analizy technicznej znacząco odbiegają od rzeczywistości. Dowiedzą się również Państwo, że stosowanie owych narzędzi przeciwnie do książkowych wskazówek daje doskonałe rezultaty.

Wystartował I etap Konkursu Futures Masters! - 20/01/2015

Od 12 do 23 stycznia można dokonywać testowych inwestycji na demonstracyjnym rachunku konkursowym. Konkurs polega na inwestowaniu wirtualnego kapitału na specjalnie przygotowanej platformie konkursowej w oparciu o rzeczywiste notowania.

Wygrana w Konkursie będzie natomiast jak najbardziej realna – pula nagród wynosi łącznie 70 tys. zł!


Każdy z uczestników może liczyć na wsparcie merytoryczne wybranego przez siebie Mentora. Od 12 stycznia do 27 lutego każdy z Mentorów będzie dzielił się z uczestnikami swoim doświadczeniem, zamieszczając na stronie konkursowej informacje, porady, własne prognozy inwestycyjne i analizy. Uczestnicy natomiast, będą mieli możliwość wykorzystania tej wiedzy i wskazówek inwestując wirtualny kapitał w giełdowe kontrakty terminowe.

Udział w Konkursie może wziąć każdy, zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani inwestorzy – każdy, kto chce pozyskać szerszą wiedzę i zmierzyć się z innymi w duchu prawdziwej rywalizacji!

Szczegółowe informacje na temat Konkursu dostępne na stronie:

Futures Masters


Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!
Finanse Bez Krawata- Makler papierów wartościowych - 19/01/2015


W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z maklerem papierów wartościowych zorganizowane przez nasze Koło w ramach comiesięcznych szkoleń z cyklu:Motywem przewodnim szkolenia był egzamin na maklera. Nasz prelegent- pan Piotr Bodzak- podzielił się swoimi doświadczeniami oraz podpowiedział w jaki sposób najlepiej przygotować się do tego rodzaju egzaminu. W czasie spotkania nie zabrakło także licznych pytań od uczestników.


Szkolenie zgromadziło około 50 studentów. Dziękujemy za tak liczną obecność!

Zapraszamy także do śledzenia aktualności na naszej stronie i uczestnictwa w kolejnych spotkaniach i szkoleniach!


Podsumowanie warsztatów "Zostań analitykiem finansowym" - 14/01/2015W dniach 10-11.01 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się warsztaty

,,Jak zostać analitykiem finansowym”

które przeprowadził przedstawiciel firmy Soleadea.com -       Pan Jacek Wiatr.

Wydarzenie zorganizowaliśmy przy współudziale dwóch innych kół: KN Finanse Menedżerskie oraz KN Quantum. W każdym z czterech modułów wzięło udział około 70 osób.

Treść warsztatów ukierunkowana była pod kątem egzaminu CFA: level 1st i przeprowadzona według następujących obszarów tematycznych:


Quantitative Methods
• Time Value of Money,
• Cash Flows,
• Statistics – Basics,
• Probability – Basics.

Portfolio Management
• Risk and Return,
• Modern Portfolio Theory,
• CAPM and Other Models.

Corporate Finance
• Capital Budgeting,
• Cost of Capital,
• Leverage & Breakeven Point.

Derivative Investments
• Forward Contracts and Swaps,
• Futures Contracts,
• Options – Basics.


Wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo!
Zostań analitykiem finansowym- warsztaty UE Katowice - 09/01/2015
Już jutro ruszają warsztaty przygotowujące do egzaminu CFA: level 1st, które poprowadzi firma soleadea.com

Pierwsze szkolenie rozpocznie się o godzinie 08:00 (sala 412A).


Szczegółowy harmonogram warsztatów dostępny w linku poniżej:

<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następne >>