Koło Naukowe
Bankowości

Vademecum
Bankowca

Galerie

Strefa dla Członków Koła


Podsumowanie roku 2014 - 26/12/2014Podsumowanie działalności Koła Naukowego Bankowości w roku 2014:


Styczeń:
Wraz z nowym rokiem kalendarzowym wystartował nasz autorski projekt „Finanse Bez Krawata”, czyli cykl szkoleń organizowanych przez KNB dla studentów, mających na celu poszerzanie wiedzy z zakresu szeroko pojętych finansów oraz umiejętności miękkich.

Premierowe szkolenie „Wall Street- jak inwestować na największych rynkach na świecie” poprowadził pan Michał Dzierżęga- trener i trader amerykańskich rynków giełdowych. W spotkaniu uczestniczyło ok. 35 studentów.

Marzec:

25 marca wraz z firmą PwC zorganizowaliśmy kolejne szkolenie Finansów Bez Krawata („Zostań doradcą z PwC”), w którym oprócz części teoretycznej uczestnicy mogli rozwiązać przykładowe testy rekrutacyjne, badające umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia. Szkolenie również cieszyło się dużą popularnością- uczestniczyło w nim 30 osób.

27 marca w Studenckiej Poradni Finansowej gościliśmy pracowników Urzędu Skarbowego, którzy wraz z członkami naszego Koła podjęli akcję, mającą na celu promocję rozliczania PIT  drogą elektroniczną. Nasi goście udzielali pomocy w zakresie rozliczenia podatkowego oraz dzielili się cennymi wskazówkami na temat programu rozliczania PIT przez Internet.

Kwiecień:

W kwietniu nawiązaliśmy współpracę ze Studenckim Kołem Naukowym „Inwestor” z Łodzi. W ramach tej współpracy pomogliśmy w promowaniu na terenie naszej Uczelni projektu „Gra Giełdowa”, którego założeniem było przeprowadzenie internetowej gry symulacyjnej polegającej na inwestowaniu wirtualnych 100 000 PLN w akcje dostępne na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Maj:

W maju odbyło się ostatnie w roku akademickim szkolenie Finansów Bez Krawata pt. „Inteligencja finansowa”. Naszym prelegentem był pan Kamil Krążek- prezes firmy DSA Investment SA. W szkoleniu również uczestniczyło około 30 osób. 

Czerwiec:

Zorganizowanie akcji marketingowej, mającej na celu promocję Poradni Finansowej. Podczas akcji rozdano około 300 ulotek Studenckiej Poradni Finansowej.

Październik:

Nowy rok akademicki rozpoczęliśmy  od sukcesu, bowiem zakończyła się pozytywnie sprawa naszej klientki poradni, która dzięki naszej pomocy uniknęła zapłacenia kary umownej firmie energetycznej, która stosowała nieuczciwe metody.

Na początku roku akademickiego doszło do zmiany zarządu koła, w miejsce ustępującej przewodniczącej – Malwiny Kruszewskiej oraz wiceprzewodniczącej – Klaudii Lary, zostali wybrani Damian Apostolski  (przewodniczący) oraz Mikołaj Gerlich (wiceprzewodniczący).

Listopad:

W listopadzie odbyło się premierowe w nowym roku akademickim spotkanie w ramach Finansów Bez Krawata, które poprowadziła Pani Agnieszka Kaim. W szkoleniu pt.  Jak skutecznie poukładać swoje finanse w czasie studiów?”  uczestniczyło ok. 35 studentów.

Grudzień:

W ostatnim miesiącu roku nasze koło nawiązało współpracę z BNP Paribas Bank Polska S.A. Głównym punktem współpracy jest wspólna akademia KNB oraz BNP Paribas, która ma celu zwiększenie kompetencji  studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W grudniu mieliśmy również zaszczyt gościć w ramach Finansów Bez Krawata Pana Bartosza Łuczywo, który przeprowadził prelekcję pt.Rozpoznawanie autentyczności znaków pieniężnych”.  To spotkanie podobnie jak poprzednie cieszyło się dużą frekwencją i zgromadziło około 30 gości.


  Rok 2014 w liczbach:

- Łącznie ok. 150 osób uczestniczyło w spotkania z cyklu Finanse Bez Krawata
- 20 członków KNB na zakończenie roku 2014 r.
- 15 spotkań członków koła
- 11 klientów Studenckiej Poradni Finansowej
- 10 zakończonych spraw w Studenckiej Poradni Finansowej
- 5 szkoleń w ramach Finansów Bez Krawata
- 1 sprawa w toku w Poradni Finansowej


Finanse Bez Krawata - Rozpoznawanie autentyczności polskich znaków pieniężnych - 19/12/2014
 
Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w dzisiejszym szkoleniu z cyklu „Finanse Bez Krawata”. Naszym prelegentem był pan Bartosz Łuczywo- pracownik Narodowego Banku Polskiego.
Tematem szkolenia było rozpoznawanie autentyczności polskich znaków pieniężnych. Pan Bartosz opowiedział nam o najważniejszych zmianach, które zaszły w zmodernizowanych banknotach- są to m.in. odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso, czyli uzupełniający się druk dwustronny.

Zachęcamy do obejrzenia otrzymanego filmu „Śladami złotego”, który stanowić może ciekawe uzupełnienie wiedzy na temat losów polskiego pieniądza, a także zapraszamy na kolejne szkolenia już w Nowym Roku 2015!

Finanse Bez Krawata- Rozpoznawanie autentyczności znaków pieniężnych - 14/12/2014


Koło Naukowe Bankowości wraz z Narodowym Bankiem Polskim zaprasza na drugie szkolenie z cyklu „Finanse Bez Krawata” w roku akademickim 2014/2015.


Data i godzina szkolenia:
18.12.2014r (czwartek), godz. 10:00
Miejsce szkolenia: Sala 302B


Temat szkolenia: Rozpoznawanie autentyczności znaków pieniężnych.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się w jaki sposób rozpoznać autentyczność polskich znaków pieniężnych, poznają metody identyfikacji znaków pieniężnych oraz tryby postępowania w przypadku ujawniania banknotów sfałszowanych lub falsyfikatów.

Spotkanie poprowadzi pracownik NBP – Bartosz Łuczywo.

Zapisy: projektyknb@gmail.com

W treści maila prosimy wpisać:
- imię i nazwisko
- kierunek i rok studiów

Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń!


Serdecznie zapraszamy!
Spotkanie KNB - 25/11/2014


Zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Naukowego Bankowości, które odbędzie się 26.11. (środa) o godzinie 15:10 w sali 401D. :)
Finanse Bez Krawata- pierwsze szkolenie w nowym roku akademickim! - 05/11/2014


Serdecznie zapraszamy na pierwsze w bieżącym roku akademickim szkolenie z cyklu:
Temat szkolenia: „Jak skutecznie poukładać swoje finanse w czasie studiów?”

Szkolenie odbędzie się 12.11.2014r. o godzinie 15:10 w sali 404A.

Studia, nawet na państwowej uczelni, potrafią przysporzyć sporych wydatków, a życie studenckie stanowi swoistą linię odchudzającą dla naszych oszczędności.
Z pomocą profesjonalnego trenera biznesu dowiedz się jak planować swój budżet, kontrolować wydatki, a nawet tworzyć nadwyżki oszczędności!

Wejdź w dorosłe życie ze stabilną sytuacją finansową!

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kaim- trener biznesu.
Od 12 lat prowadzi działalność gospodarczą, zajmuje się analizami finansowymi, serwisowaniem i dystrybucją planów finansowych. Jest również cenionym szkoleniowcem, co pozwala jej skutecznie przygotowywać innych do roli profesjonalnego mówcy. Z wykształcenia jest magistrem filozofii i absolwentką Europejskich Studiów Specjalnych. Skutecznie łączy zainteresowanie człowiekiem z praktyczną wiedzą, pomagającą efektywnie wykorzystać dzisiejszy rynek.

Szkolenie zostanie poprowadzone w ramach projektu:Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: projektyknb@gmail.com

W treści maila prosimy podać:
- imię i nazwisko,
- kierunek i rok studiów.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty!

Liczba miejsc ograniczona, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń!
Szkolenie "Inteligencja finansowa"- DSA Investment SA - 15/05/2014

Wraz z DSA Investment SA zapraszamy Was na ostatnie w tym roku akademickim szkolenie z cyklu "Finanse bez krawata", które odbędzie się 21.05.2014 o godz. 9:50 w sali 102F.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres projektyknb@gmail.com.

W temacie prosimy o napisanie "Inteligencja finansowa", a w treści imienia i nazwiska oraz kierunku i roku studiów.

Więcej informacji w wydarzeniu:
Inteligencja finansowa

Serdecznie zapraszamy!
Gra Giełdowa - 22/04/2014


 

Interesujesz się inwestycjami? Chcesz rozpocząć swoją przygodę z giełdą? A może jesteś już doświadczonym graczem i chcesz porównać swoje wyniki z innymi?

Wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Inwestor z Łodzi zapraszamy Was do wzięcia udziału w dziewiątej edycji Gry Giełdowej, która odbędzie się w dniach 21 kwietnia - 23 maja 2014 roku.

Szczegóły w linku: Gra Giełdowa

<< Poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Następne >>